Bělení zubů

Bělení zubů

Bělení zubů je velmi šetrnou a jednoduchou metodou získání světlejšího odstínu barvy zubů. Cílem bělení je odstranění organických pigmentů z povrchu a struktury zubu, což se děje pomocí peroxidového gelu. V drogériích dostupné kosmetické bělící přípravky jsou sice levnější, ale nesou sebou i vyšší riziko poškození skloviny zubů a citlivosti zubů. Není problém mít krásný úsměv díky bílým zubům za jakékoliv situace a v kterémkoliv věku. Krásný úsměv je zdrojem sebevědomí a pocitu jistoty v komunikaci s ostatními lidmi. Bělení zubů by mělo vždy probíhat pod odborným dohledem zubního lékaře nebo dentální hygienistky.

Doporučujeme, aby bělení zubů probíhalo pod odborným dohledem zubního lékaře nebo dentální hygienistky.

POŠKOZUJE BĚLENÍ ZUBŮ SKLOVINU?

Tématu bělení zubů a jeho vlivu na sklovinu je věnována celá řada výzkumů a odborných článků. Vědci se shodují na tom, že pokud jsou dodržovány instrukce zubního lékaře týkající se aplikace a koncentrace gelu, je bělení zubů zcela bezpečný proces a při jeho provádění nedochází k žádnému poškození zubu. K bělení používáme gel Purewhitening (www.purewhitening.cz), který je účinný a zároveň velice šetrný.

Bělení zubů šetrnými bělícími gely nepoškozuje zubní sklovinu a je dlouhodobé v čase.

PRŮBĚH BĚLENÍ

Existují dvě metody bělení zubů, tzv. ordinačního nebo domácího bělení. Při ordinačním bělení se využívají vyšší koncentrace bělícího gelu, které se mou používat pouze pod odborným dohledem hygienistky nebo zubního lékaře. Touto metodou dosáhneme za krátkou dobu výrazně bělejšího odstínu. Ordinační bělení může být doplněno o metodu domácího bělení, která zajistí dlouhodobější a stabilnější výsledky, ale za delší čas. Obě metody se dají zkombinovat pro opravdu dokonalý výsledek. Před domácím bělením lékař zhotoví otisky obou čelistí, na podkladě kterých vytvoří zubní laboratoř individuální silikonové nosiče. Vlastní bělení probíhá doma, kde si pacient aplikuje bělící gel do nosičů, které pacient nasazuje na zuby a nechá gel působit přesně podle instrukcí lékaře nebo dentální hygienistky. Délka domácího bělení je individuální, a pohybuje se od 2 do 3 týdnů. Bělení mohou absolvovat pouze pacienti s výbornou dentální hygienou.

Máte zájem o krásně bílé zuby? Kontaktujte nás!